Sayfalar kategorisi

SOSYAL KULÜP ETKİNLİKLERİ

Işın yaman kolejinde okul yerleşkemizi ilgi ve heyecan uyandıran bir yer haline getirmek için çeşitli ve farklı donanıma sahip öğrenciler istiyoruz. Bunun için akademik, spor ve ilgi odaklı kulüp etkinlikleri oluşturuyoruz.

Akademik Odaklı Etkinlikler;
Akademik odaklı okul dışı etkinliklerimiz Okul Gazetesi (gazetecilik kulübü), İngilizce ve konuşma kulübü ve felsefe kulübü (çocuklarla felsefe) etkinliklerinden oluşur. Bu etkinliklerin her biri, sınıf dışı alan bilgisini geliştirme imkanı sağlayarak akademik mükemmellik yaratır.


Spor Odaklı Etkinlikler;
Spor odaklı okul dışı etkinliklerimiz Basketbol, Voleybol, Futbol ve tekvando çalışmalarından oluşur. Bir sportif çalışmanın parçası olmak dayanışma, sportmenlik, saygı, sorumluluk ve liderlik gibi önemli yaşam becerilerini öğretir. Öğrenciler birlikte çalışmanın önemini öğrenir ve sahada bir çok sınırlar ve önyargılar kırılır.


İlgi Odaklı Etkinlikler;
Kişisel ilgi odaklı etkinliklerimiz Satranç, Fen ve Teknoloji, Drama, Din Ahlak ve Değerler, Tiyatro, Müzik (Gitar, Piyano, Bağlama) ve Sanat (Yağlıboya, Karakalem) kulübü çalışmalarından oluşur. Bu etkinliklere katılmak Öğrencilerin ilgi duydukları alanlardaki becerilerini öne çıkarmalarına fırsat verirken, aynı tarzda akranları ile yeni arkadaşlıklar kurmasına da olanak sağlar.

Öğrencilerimizin iki farklı kulüp seçmesini sağlayarak iki farklı alanda gelişmelerini ve yetişmelerini hedefliyoruz. Böylece varolan yeteneklerini pekiştirirken yeni bir alan daha kazanmalarına yardımcı oluyoruz.